Rozwinięte kraje są eko

Kasia

Ekologia nie jest jedynie wymysłem znudzonych społeczeństw a realną potrzebą. Jednak nie jest to potrzeba pierwszego rzędu, co oznacza, że kraje mniej rozwinięte po prostu ekologią się nie zajmują, jest ona natomiast typowa dla państw o dobrze rozwiniętej gospodarce.

W pierwszej kolejności każde społeczeństwo musi zapewnić sobie podstawowe dobra. Należą do nich zapasy żywności, dach nad głową czy opieka zdrowotna. Gdy wszystkie te obszary funkcjonują właściwie, dostrzegana jest potrzeba dbania o środowisko. Jakość otaczającej nas przyrody ma w końcu duży wpływ na nasze funkcjonowanie, jednak nieporównywalnie mniejszy od ilości jedzenia czy wody pitnej. Dlatego dopiero zaspokojenie podstawowych potrzeb sprawia, że uwaga społeczeństwa koncentruje się na kwestii ekologii.

Firma adidas polska sprzedaje odzież i obuwie https://rkc.com.pl/ biznes.nokia6300.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ekstremalna ochrona środowiska

Najbardziej znaną organizacją zajmującą się ochroną środowiska jest Greenpeace. O „zielonych” z Greenpeace’u głośno jest głownie za sprawą spektakularnych przedsięwzięć. Przywiązywanie się do drzew, wdrapywanie na wysokie kominy lub rusztowania mostów – zdaje się, że to żywioł działaczy tej organizacji. Z jednej strony wyczyny greenpeace’owych ekologów można krytykować, z drugiej […]