Światowa godzina dla Ziemi

Kasia

Jedną z popularniejszych akcji ekologów na świecie jest Godzina dla Ziemi. Przedsięwzięcie to ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Argumentem „za” jest na pewno to, że nasza planeta coraz bardziej wymaga szczególnego traktowania. Lata bezmyślnego eksploatowania jej zasobów doprowadziły do prawie całkowitego wyczerpania zapasów węgla i ropy, a także do zanieczyszczenia wód i powietrza. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę ze skali zagrożenia, nie wspominając już o sposobach ratowania planety. Co za tym idzie, nawet najskuteczniejsze metody ochrony środowiska nie sprawdzą się, gdy nie będą stosowane przez większą część społeczeństwa. Tym, czego potrzeba w pierwszej kolejności jest więc świadomość ekologiczna. Pod tym względem akcje takie, jak Godzina dla Ziemi są godne podziwu – o Godzinie słyszał niemal każdy i wiele osób aktywnie wzięło udział w akcji.

Oczywiście są też drobne minusy. Największy zarzut jest taki, że Godzina dla Ziemi tak naprawdę zwiększa, a nie zmniejsza zużycie energii. Większość urządzeń elektrycznym potrzebuje większych nakładów energii na rozruch, niż na działanie w czasie umownej godziny. Budowanie świadomości ekologicznej odbywa się wobec tego kosztem środowiska, co jest oczywistym paradoksem. W dłuższej perspektywie jednak pozytywne skutki Godziny dla Ziemi prawdopodobnie przerosną te negatywne.

https://unhuman.pl/pol_m_DAMSKIE_Bluzy_Bez-kaptura-104980.html www.doublefaced.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Środowiskowe programy ramowe UE

Niezwykle ważną inicjatywą UE, która tak naprawdę dała początek obecnym koncepcjom dotyczącym ochrony środowiska, są programy ramowe opracowywane w latach 1973-1987. Każdy z sześciu programów