Światowa godzina dla Ziemi

Na temat i konkretnie krzysztof piróg o skutecznym wzbogacaniu się termin realizacji zlecenie konwersji jednostek w funduszu inwestycyjnym

Jedną z popularniejszych akcji ekologów na świecie jest Godzina dla Ziemi. Przedsięwzięcie to ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Argumentem „za” jest na pewno to, że nasza planeta coraz bardziej wymaga szczególnego traktowania. Lata bezmyślnego eksploatowania jej zasobów doprowadziły do prawie całkowitego wyczerpania zapasów węgla i ropy, a także do zanieczyszczenia wód i powietrza. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę ze skali zagrożenia, nie wspominając już o sposobach ratowania planety. Co za tym idzie, nawet najskuteczniejsze metody ochrony środowiska nie sprawdzą się, gdy nie będą stosowane przez większą część społeczeństwa. Tym, czego potrzeba w pierwszej kolejności jest więc świadomość ekologiczna. Pod tym względem akcje takie, jak Godzina dla Ziemi są godne podziwu – o Godzinie słyszał niemal każdy i wiele osób aktywnie wzięło udział w akcji.

Oczywiście są też drobne minusy. Największy zarzut jest taki, że Godzina dla Ziemi tak naprawdę zwiększa, a nie zmniejsza zużycie energii. Większość urządzeń elektrycznym potrzebuje większych nakładów energii na rozruch, niż na działanie w czasie umownej godziny. Budowanie świadomości ekologicznej odbywa się wobec tego kosztem środowiska, co jest oczywistym paradoksem. W dłuższej perspektywie jednak pozytywne skutki Godziny dla Ziemi prawdopodobnie przerosną te negatywne.

to właśnie makler kupuje akcje nowo otwarty fundusz opera TFI to korzystna oferta dla każdego

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *