Unia Europejska i jej działalność w dziedzinie klimatu

eko

unia_europejska_i_jej_dzialalnosc_w_dziedzinie_klimatu.jpg

Okres uprzemysłowienia oprócz niewątpliwych korzyści przyniósł też ze sobą wiele nieprzyjemnych skutków. Jednym z nim jest zmiana klimatu, a konkretnie jego globalne ocieplenie. Temperatura powierzchni Ziemi nieustannie rośnie, co, jak twierdzą naukowcy, będzie mieć negatywny wpływ na dalsze losy naszej planety. Tą sprawą postanowiła zająć się Unia Europejska. W związku z czym przygotowana została strategia „Europa 2020” zawierająca plany dotyczące postępowania w zakresie zmiany stanu klimatu.

Cele zostały podzielone na krótkoterminowe i długoterminowe. Pierwsze z nich, które mają zostać zrealizowane do 2020 roku, opierają się na ograniczeniu produkcji gazów cieplarnianych, większemu wykorzystaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ale jednocześnie jej racjonalnym zużyciu. Warto dodać, że plany te mają szanse powodzenia, jeśli skutecznie włączą się w ich realizację największe gospodarki świata. Cel długoterminowy zakłada obniżenie emisji o 80-95% w stosunku do poziomu z 1990 roku. Ma on zostać zrealizowany do 2050 roku.

Szczegółowe informacje zostały przedstawione w „Planie działania prowadzącym do przejścia na konkurencyjną gospodarkę niskoemisyjną do 2050 r.” Jak widać Unia Europejska przejawia wysoką aktywność w tej dziedzinie. Należy jednak pamiętać, że pewne zmiany w klimacie już się dokonały, a ich cofnięcie nie jest możliwe. Ludzie będą więc musieli się do nich dostosować. Ochrona klimatu wymaga działań szybkich i kompleksowych.

Najlepiej rozpocząć je od zmian we własnym trybie życia i otoczeniu.

ALIOR BANK Zamówisz w naszej drukarni naklejki z własnym nadrukiem o dowolnym kształcie komputer.nokia6300.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Światowa godzina dla Ziemi

Jedną z popularniejszych akcji ekologów na świecie jest Godzina dla Ziemi. Przedsięwzięcie to ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Argumentem „za” jest na pewno to, że nasza planeta coraz bardziej wymaga szczególnego traktowania. Lata bezmyślnego eksploatowania jej zasobów doprowadziły do prawie całkowitego wyczerpania zapasów węgla i ropy, a […]