Modny ekologizm

eko

modny_ekologizm.jpg

Od jakiegoś czasu można zauważyć pewną tendencję, szczególnie u młodych ludzi, przejawiającą się silnym zainteresowaniem wszystkim tym co ekologiczne i przyjazne środowisku. Panująca moda na naturalną żywność, ekologiczne torby, wzmożoną aktywność ruchową korzystnie wpływa nie tylko na środowisko, ale też na całe życie osób, które za nią podążają. Nie jest to jeden z wybryków młodego pokolenia, ale rzeczywisty i świadomy trend. Powinniśmy się cieszyć z tak wysokiej świadomości ekologicznej młodych, gdyż zupełnie inaczej wygląda ta kwestia u osób starszych, które nieraz ignorują tego typu problemy.

Obecnie, jeśli chcemy się wyróżnić, musimy skupić się na rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Najlepiej żeby były oryginalne i nietuzinkowe. Koncentracja na własnej osobie, czyli egocentryzm nie jest już mile widziana. Dużo bardziej ceni się działalność prospołeczną, dla dobra ogółu.

Co ciekawe, moda ta zdaje się, że opanowała cały świat i wszystkie kontynenty. W Australii, ekologii uczy się już od małego. Są tzw. „zielone lekcje”, „dzień bez śmieci” i wiele innych tego typu akcji.

Jeśli chodzi o Azję, a szczególnie Japonię, to tutaj ekologizm polega raczej na niezwykle rygorystycznym oszczędzaniu wody i energii i zachowaniu sterylnych warunków. W Kanadzie, niepotrzebnymi rzeczami możemy wymienić się z sąsiadem, marnotrawstwo nie jest tutaj lubiane. W Wielkiej Brytanii moda na ekologiczny styl życia jest silnie promowana przez media. Anglicy od pewnego czasu zamiast wakacji w tropikach chętniej wybierają pobyt na wsi w warunkach sprzyjających ochronie środowiska.

Jeśli chodzi o Ameryką Południową, a konkretnie Chile, to tutaj osiągnięcie takiego poziomu świadomości ekologicznej jak np. w państwach europejskich wymaga jeszcze sporo czasu. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że trend ten utrzyma się jak najdłużej, bowiem ochrona środowiska powinna być priorytetem dla nas wszystkich.

zwrot vat za paliwo www.forum-ipe.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Coraz więcej wiatraków

Jednym z podstawowych problemów ochrony środowiska jest zbyt duże wydobycie nieodnawialnych surowców. Gdy wykorzystamy cały węgiel i ropę naftową po prostu zabraknie nam materiałów, które moglibyśmy „przerobić” na energię. Oczywiście znane są alternatywne metody uzyskiwania energii elektrycznej. Jedną z nich są elektrownie wiatrowe. Coraz większa liczba wiatraków pojawia się na […]