Zieleń na dachu

Kasia

Nawet dzieci w szkole podstawowej potrafią odróżnić środowisko naturalne od sztucznie stworzonego przez człowieka. Wiedzą też doskonale, że to pierwsze jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów, a co za tym idzie – po prostu lepszego samopoczucia. Kolejny banalny fakt jest jednak taki, że ludzi na ziemi jest coraz więcej i każdy z nas musi gdzieś zamieszkać. Potrzebne są kolejne blokowiska, ulice, szkoły, kościoły i urzędy. A to wszystko kosztem łąk, lasów i parków. Czy nie ma innego wyjścia?

Oczywiście jest i staje się coraz popularniejsze w krajach europejskich. Mowa o zielonych dachach, które sprawiają, że przestrzeń miejska nie wyklucza terenów zieleni. Trawniki, krzewy, a nawet drzewka na dachach mogą zdziałać wiele dobrego. Przede wszystkim robią to, czego najbardziej potrzebujemy, a więc dostarczają naszym płucom świeżego tlenu. Ma to szczególnie duże znaczenie w związku z ogromną emisją spalin, której „dorobiła się” nasza cywilizacja. Warto pamiętać o czymś takim jak deklaracja właściwości użytkowych, która jest dokumentem deklarującym wszelkiero rodzaju wyroby bydowlane.

Jednocześnie zielone dachy mają bardzo dużą wartość estetyczną. Zielone kompozycje są miłym widokiem dla naszych oczu, które wciąż „pamiętają” czasy prehistorycznych przodków, gdy zieleń była wszędzie wokół. Z tego też powodu nasze oczy odpoczywają, podczas obserwowania zieleni.

Dachy pokryte naturalną roślinnością to atrakcyjne estetycznie i użyteczne rozwiązanie. Miejmy nadzieję, że coraz więcej takich dachów powstanie również w naszym kraju.

doradztwo podatkowe poznań https://multitax24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *