Jak możemy dbać o środowisko?

eko

jak_mozemy_dbac_o_srodowisko.jpg

Ochrona środowiska powinna leżeć na sercu każdemu człowiekowi. W końcu to od obywateli zależy sukces każdego przedsięwzięcia zapoczątkowanego przez rząd. Bez ich aktywności i wkładu nic się nie uda. Na początek warto zacząć od prostych rzeczy i zmiany złych nawyków. Przede wszystkim oszczędność energii. Często zapomina się o tak banalnej sprawie jak wyłączenie światła po wyjściu z jakiegoś pomieszczenia czy odłączeniu z kontaktu różnych urządzeń. Oprócz energii dobrze jest też ograniczyć zużycie wody. Pamiętajmy o zakręcaniu kranu podczas mycia zębów i jego późniejszym dokręceniu. Kluczowe znaczenie ma segregacja śmieci. Jest ona ułatwiona dzięki dostępności osobnych worków na odpadki.

Zużyte baterie powinno się wyrzucać do odpowiednich pojemników. Jeśli wylądują one na zwykłym wysypisku, to bardzo szkodliwie działają na glebę. W codziennym życiu dobrze jest zastępować niezbędne nam rzeczy tymi ekologicznymi. Zamiast samochodu, oczywiście o ile to możliwe, warto wybrać rower. Podczas zakupów najlepiej korzystać z papierowych toreb, które łatwo się rozkładają. Aby najmłodsi również przejęli odpowiednie wzorce, rodzice muszą dbać o ich wychowanie i edukację ekologiczną. Warto pokazywać maluchom jak ważna jest ochrona środowiska. Przede wszystkim należy ich nauczyć, że nie wolno śmiecić i niszczyć roślin. Niepotrzebne zabawki lepiej oddać potrzebującym niż wyrzucać. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie dorosłych, więc to od nas w głównej mierze zależy podejście najmłodszego pokolenia do kwestii ochrony środowiska.

http://www.bisnode.pl/product/selekcyjna-baza-danych-b2b/ Jak pedałować wydajnie wyjatkowydom.pl