Zmiany klimatu w przyszłości

eko

zmiany_klimatu_w_przyszlosci.jpg

Pomimo wielu badań, nie wszyscy naukowcy są zgodni co do kwestii klimatu. Część z nich opowiada się za tym, że pomimo zmian, nie mamy się czego obawiać, zaś inna grupa twierdzi, że jeszcze w tym stuleciu czekają nas poważne konsekwencje. Klimatolodzy pragną uczynić przewidywanie zmian klimatu kwestią podobną i tak samo przydatną jak prognozowanie pogody. Chodzi o to by uświadomić społeczeństwu co je czeka i jakie niesie to ze sobą ryzyko. Jest to wiedza niezwykle przydatna na przykład rolnikom, gdyż pozwala na dostosowanie rodzaju zasianych roślin do przyszłej pogody. Generalnie stan klimatu w przyszłości w głównej mierze zależy od człowieka. Zwiększenie poziomu gazów cieplarnianych, związane z ilością spalanych paliw kopalnych z pewnością przyczynią się do dalszego ocieplania się powierzchni ziemi.

Jakie mogą być tego skutki? Przede wszystkim rozpad czap lodowych na Antarktydzie i Grenlandii, który spowoduje podniesienie się poziomu mórz i oceanów, zatapiając przybrzeżne miasta. Mogą występować też anomalie pogodowe, takie jak niezwykle silne huragany, burze i powodzie. 1/3 obszaru Ziemi stanie się pustynią, co zmusi ludzi do migracji. Jak widać skutki mogą być naprawdę straszne. Aby zapobiec realizacji tego scenariusza, państwa starają się dbać o środowisko i zapobiegać nadmiernej emisji CO2. Unia Europejska wykazuje szczególną aktywność w tej dziedzinie. Wszystkie państwa członkowskie zgodziły się realizować strategię „Europa 2020”, której celem jest obniżenie poziomu emisji CO2 do końca 2020 roku o minimum 20%.

zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu – wiedz więcej. Jeśli spłaciłeś wcześniej pożyczkę, nie musisz tracić pieniędzy!
http://vat-ref.pl/ www.medykamenty.com.pl www.yournamehereqtc.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wygląda środowisko naturalne w Polsce?

Stan środowiska naturalnego w Polsce, w porównaniu do tego sprzed transformacji systemowej znacznie się poprawił. Wraz z upadkiem socjalizmu, który opierał się na gospodarce przemysłowej,